Tavan Vinci Konum İkaz Işığı

Tavan Vinci Konum İkaz Işığı Sistemleri

Tavan Vinci Konum İkaz Işığı sistemleri ile olası kazaların önüne geçebilirsiniz. Bir çalışma sahasında güvenlik, özellikle tavan vinçleri mevcut olduğunda çok önemlidir. Çoğu vinç, çok değerli büyük yükler taşıyabilir ve bu, yanlışlıkla düşürülürse, büyük miktarlarda hasara veya bedensel hasara neden olabilir. Yukarıdan ağır yük taşıyan vinçler, aşağıdaki işçiler, araçlar ve yayalar için birçok tehlikeye neden olabilir. Bu nedenle, her çalışma sahasının uygun vinç güvenliğini uygulaması hayati önem taşır. Bir çalışma sahasındayken, birçok kişi vincin üstlerindeki konumunun farkında değildir. Bazı çalışma sahaları, işçileri ve çevredeki kişileri vincin hareketleri konusunda uyarmak için sesli sirenler kullanır, ancak çalışma sahasının gürültüsüne veya kişinin dikkatine bağlı olarak duyulabilir gürültü duyulmayabilir. Bütün kreyn modellerine uygulamaları için kolay montaj edilebilir olarak dizayn edilmiştir. Gövde, ağır hizmet uygulamaları için alüminyum döküm olarak imal edilmiş olup iç alan ve dış alan için IP 67 koruma sınıfında dizayn edilmiştir. İkaz ışığı, zeminde “Nokta” veya ışık bariyeri oluşturacak şekilde “Çizgi” şeklinde 2 çeşit uygulama imkanına sahiptir. “Nokta” veya “Çizgi” uygulaması gövdeye kolaylıkla montaj yapılabilecek lens ile kolaylıkla değiştirilebilmektedir.

Tavan Vinci Konum İkaz Işığı

Tavan Vinci Konum İkaz Işığı

Tavan Vinci İkaz Işıkları

Bir Tavan Vinci Konum İkaz Işığı uyarı ışığının işe yaradığı yer burasıdır. Tavan vinci ışıkları, asılı kancanın ve yükün hemen altına zemine bir ışık kutusu veya “tehlikeli bölge” yansıtarak insanları ve araçları asılı bir yükün altında yürümemeleri veya sürmemeleri konusunda uyarır. Kırmızı, mavi veya beyaz LED Güvenlik Uyarı Işığı, çalışma sahasındaki veya yakınındaki herhangi bir kişinin dikkatini çekmek için zemine yansıtılarak, vinç kullanımı konusunda onları uyarır ve yükün altında yürümelerini önler. Güvenlik uyarı ışığı ayrıca vinç operatörleri için başka bir referans çerçevesi sağlar ve hareket ettikleri kanca ve yükün kararlı ve doğru kontrolünü sağlamalarına yardımcı olur. Bir tavan vinci ışığı kullanarak ve vinç güvenliğini uygulayarak şirketler proaktif olarak çalışanları, araçları ve çevredekileri içeren işyeri kazalarını önleyebilir.

Gezer Vinç Uyarı Işığı

Tavan Vinci Konum İkaz Işığı en çok gezer vinç çalışmalarında işe yarar. Farkında olmadan bir aniden arkadan bir bakım arabası yaklaştığında hiç bir tesise girdiniz mi? Hiç kör bir köşeye dolandınız ve size doğru hareket eden bir parça mobil ekipmandan korktunuz mu? Bugünlerde herkes meşgul, çoğu zaman çok görevli ve aceleci olmak, bir çalışanı mobil ekipman trafiği gibi ciddi tehlikelerden uzaklaştırabilir. Sesli alarmlar harikadır, ancak bölgedeki ekipmanın genel uyarısı olarak kullanılır. Bir çelik üreticisinin ne kadar yüksek olabileceğini ve bir iş günü boyunca mobil ekipmanın veya gezer köprülü vinç sirenlerinin kullanımının yanı sıra, çalışanların bu sesli alarmlara karşı nasıl bağışıklık kazanabileceğini anlayabilirsiniz.

blank

Tavan Vinci Çizgi Işık Uygulama

Işık kaynağı uygulama ihtiyaçlarınıza ve saha şartlarına göre “Kırmızı”, “Mavi” ve “Beyaz” renk olarak seçilebilmektedir. Tavan Vinci Konum İkaz Işığı sistemleri hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir, e-mail atabilirsiniz. Ayrıca forkliftler için geliştirdiğimiz lazer ışık sistemi için yazımızı okumak ister misiniz?

 

blank Tavan Vinci Konum İkaz Işığı

Benzer Yazılar