LED / Laser Forklift ve Vinç Personel Güvenlik Sistemleri

LED/Laser Forklift Vinç Personel Güvenlik Sistemleri

LED / Laser Forklift ve Vinç Personel Güvenlik Sistemleri için yapılan AR-Ge çalışmalarımız sonucunda ortaya çıkan ürünlerimizi uzun yıllardır kullanıyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz birçok yeni nesil yöntemler vardır. Tüm ürünlerimiz için ve referanslarımız için bizi rayabilirsiniz.

Forklift Güvenlik Işık Sistemleri

Forkliftle ilgili tüm kazaların yaklaşık yarısı yayalara aittir. Güvenli ışık sistemleri ile kazaların gerçekleşebileceği alan ve araçlara güvenli yaklaşma sınırıları belirlenebilmektedir. Bu sayede ,yayalara ve araçlara veya yayalarla aynı alanda çalışan mobil araçlara görsel uyarılar sağlanabilmektedir. Bu ürünler, forklift gibi hareketli malzeme taşıma ekipmanlarının etrafına oldukça görünür bir uyarı çizgisi veya ikaz işareti yansıtarak, işyerindeki kazaların azaltılmasına veya ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.

Vinç Güvenlik Işık ve Laser Sistemleri

Vinç güvenlik sistemleri, duvar ve zemin işaretlerinin kolaylıkla görülemediği veya çalışma ortamındaki düzen nedeniyle engellendiği alanlarda tavan vinci üzerinden zeminde parlak ve görülebilir ışık ikaz işaretlerinin oluşturulması için ideal çözümdür. Zemine nokta (spot) veya çizgi şeklinde ikaz işaretinin yansıtılması ile görülemeyen ve aşınma nedeniyle görselliğini kaybeden boya ve etiket güvenlik işaretlerinin yerine mükemmel bir çözümdür. Laser güvenlik sistemlerinde ki çizgisel yansıtmayı, led projektörün önüne takılacak lens ile nokta (spot) görseli çizgisel ışığa dönüştürülerek zemine uygulanabilmektedir. Bu sayede, ağır ekipman ve makinelerin etrafında bir güvenlik ışık bariyeri oluşturularak personelin farkındalığı arttırılmaktadır. LED/Laser Forklift ve Vinç Personel Güvenlik Sistemleri size birçok kolaylık, güvenlik sağlar. “Forklift ve Vinç Güvenlik Işık Sistemleri” ile gürültülü ortamlarda sesli ikaz sistemlerinin duyulmaması ve birden çok sesli ikaz sisteminin birbirine karışması nedeniyle ikazların fark edilemediği çalışma alanları için son derece etkilidir. Ürünlerimiz, iç ve dış mekan kullanımı için uygun tasarımlara sahip olması nedeniyle oldukça geniş kullanım imkanına sahiptir.