Forklift Güvenlik Işığı

Forklift Güvenlik Işığı Sistemleri

Forklift Güvenlik Işığı (forklift safety light) sayesinde hem sürücüler, hem diğer insanlar hem de eşyalar ve ürünler zarar görmeyeceklerdir. Şirketimiz yaptığı çalışmalar neticesinde, her türlü malzeme taşıma ekipmanı için uygun görsel uyarı cihazı geliştirdi. Güvenlik aydınlatma aralığı, saha güvenliğini artırmak ve hareketli tehlikelerin varlığına ilişkin yaya farkındalığını artırmak için geliştirilmiştir üründür. Şirketimizin; ürün yelpazesi, ışığı görsel bir uyarı cihazı olarak kullanarak site güvenliğini artırmak için tasarlanmış noktalardan, oklardan, tehlike bölgelerinden ve güvenlik tekrarlayıcılarında ışıklı uyarı sistemine sahiptir. LED emniyet şeridi ışığı hem sürücüye kötü koşullarda gelişmiş görüş açısı sunmak hem de yön değiştiğinde ışık beyazdan kırmızıya dönüştüğü için yayaların seyahat yönünü belirlemelerine olanak sağlamak amacı ile kullanılır. Forklift Güvenlik Işığı sayesinde görüş açıları olumsuz olduğunda dahi ışıklı uyarı sistemi sizleri uyaracaktır. Ark led (Lazer) ışığının amacı, yayaların forkliftten güvenli bir mesafede kalmasını sağlamaktır. Ark ışığı, yayaları uzak tutmak için zemine parlak kırmızı veya mavi kavisli bir çizgi yansıtır. Bu bölge istediğiniz mesafeye ayarlanabilir. Bu, arka uç salınımından kaynaklanan ayak yaralanmalarının ve çarpışmaların önlenmesine yardımcı olur ve aynı zamanda herhangi bir malzeme taşıma ekipmanı çevresinde kolaylık sağlar.

forklift güvenlik ışığı

forklift güvenlik ışığı

Forklift Tehlikeli Bölge Işığı

Son  yıllar da, forklift uyarı cihazları ve güvenlik sistemleri için birçok yöntem olmuştur. Bunlara Forklift Güvenlik Işığı güvenlik uyarı sistemleri de eklenmiştir. Yeni nesil güvenlik önlemleri için geliştirilen yapıları kullanmayan iş yerlerinde kazalar olmaya devam etmektedir. Geliştirilen bu sitemi kullan fabrikalar, iş yerleri vs. kaza oranları yok denecek kadar aza inmiştir. Bu sistemi; forklift güvenlik lambalarının montajı kolaydır. Doğrudan forkliftin (veya başka bir makinenin) ön, arka ve her iki tarafına monte edilirler. Çoğu forklift, uyarı ışıkları ve çalışma lambalarının montajı için önceden delinmiş deliklere sahiptir. Bununla birlikte, güvenlik ışıkları, delmeye gerek kalmadan forklifti kolayca bağlayan kıskaçlar ile birlikte gönderilir.

Forklift Güvenlik Işığı; Adından da anlaşılacağı gibi, bu ışıklar forkliftlerin (veya temizlik ekipmanı gibi diğer makinelerin) yakınında, yakındaki çalışanlara bilgi sağlayan görsel uyarılar yansıtır. Yansıtılan ışıklar, makinenin hangi yöne gittiğini bilerek güvenliği artırır. Ayrıca, yayaların çok yaklaşmamasını kolaylaştıran bir makine çevresinde bir güvenlik bölgesi oluşturmak için de kullanılırlar. Görsel bir uyarı, gürültülü ortamlarda daha iyi göze çarpmaktadır, bu nedenle ortam uyarıları tarafından yutulan önemli uyarıların endişelenmesine gerek yoktur – yedekleme alarmları gibi ses tabanlı sistemlerde kolayca gerçekleşebilecek bir şey.

 

Benzer Yazılar