Esnek Bariyer Sistemleri

A-Safe, 1980’lerden günümüze gelen polimer extrüzyon alanında ki yüksek tecrübesi sayesinde, güvenlik ihtiyaçlarına üst standartlarda çözümler sunma konusunda “Polimer Bazlı Esnek Bariyer Sistemleri”nin buluş sahibi ve sektörün lider üreticisidir.

A-Safe Endustriyel Güvenlik Bariyerleri

Üretimden Test Aşamasına A-SAFE

Esnek bariyer sistemleri, Memaplex ™ adı verilen özel bir ileri teknoloji ile sekiz bileşen, sağlam ve esnek bir malzeme oluşturmak için özel bir reçete ile üretilmekte olup çarpma/darbe sonucu meydana gelebilecek hasar ve iş kazalarını önlemenin yanı sıra, işletmede mevcutta bulunan metal koruma ve bariyerde sürekli olarak tekrarlanan bakım-onarım ve değişim maliyetlerini de ortadan kaldırmaktadır.

Memaplex yapı

 

Bariyerleri birbirine bağlayan patentli birleştirme teknolojisi sayesinde normalde diğer bariyer sistemlerinde karşılan zayıf birleşim noktaları ve darbe enerjisinin zemine iletilerek zemin parçalanması sorunları için yeni bağlantı teknolojisi geliştirilmiştir.

 

Enerji Emme Sistemi Nasıl Çalışır ?

Yüksek darbe altında polimer bariyerlerin çoğu bağlantı direğinden ayrılmakta, çelik bariyerler ise yüksek darbe altında tüm zemini parçalayarak masraflı onarımlar ve aksama sürelerine yol açmaktadır.

 

A-Safe birleştirme teknolojsi, şiddetin derecesine gore bariyer boyunca darbe enerjisini azaltmak ve dağıtmak için sırayla aktive olan patentli üç fazlı enerji emme sistemi ile tasarlanmıştır. Bu, büyük miktarda kinetik enerjinin zemine ve tertibatlara ulaşmasını engelleyerek zemin ve bariyerin zarar görmesini engellemektedir. Sistem nasıl çalışır ;

 

• 1. Faz : Düşük şiddetle gerçekleşen gerçekleşen darbelerde çarpma şiddeti bariyerin kendi esnekliği ile
sönümlenmektedir.

• 2. Faz : Orta şiddetlerde, mafsal içindeki pim kayarak mafsalın hareketine izin vermektedir. Mafsalın hareketiyle
birlikte, bariyer daha yüksek şiddetlerde darbe sönümlemetedir.

• 3. Faz : Yüksek şiddetlerde, mafsal kendi etrafında burularak bariyerin maksimum darbe şiddetlerini sönümleme
kabiliyetine ulaşmasını sağlamaktır.

 

blank