Forklift Spot Işık (Mavi)

Forklift Spot Işık (Mavi)

Forkliftle ilgili tüm kazaların yaklaşık yarısı yayalara aittir. Güvenli ışık sistemleri Forklift Spot Işık (Mavi) ile kazaların gerçekleşebileceği alan ve araçlara güvenli yaklaşma sınırıları belirlenebilmektedir. Bu sayede yayalara ve araçlara veya yayalarla aynı alanda çalışan mobil araçlara görsel uyarılar sağlanabilmektedir.

Bu ürünler, forklift gibi hareketli malzeme taşıma ekipmanlarının etrafına oldukça görünür bir uyarı çizgisi veya ikaz işareti yansıtarak, işyerindeki kazaların azaltılmasına veya ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.

Forklift ve Yaya Spot Işık (Mavi – Bluespot) İkaz İşaret Lambası da forkliftlerin hareket yönü hakkında forklift ve yayaları uyarmak ve farkındalığı arttırmak için kullanılmaktadır. Forkliftin önüne ve/veya arkasına monte edilen mavi spot ışıkları , yakında bir forklift olduğunda ve ne kadar hızlı yaklaştığını yayaları uyarır. Işıklar, ışığın monte edildiği yere bağlı olarak forkliftin yaklaşık 8 (2.4 metre) fit önüne veya arkasına parlak mavi bir ışık yansıtır.

 

Forklift Spot Işık (Mavi)

Forklift Spot Işık (Mavi)

Forklift Spot Light (Blue)

Forklift Spot Işık (Mavi) spot ışığı, (Forklift Spot Light (Blue) yayaları ve diğer forklift araçlarını kör köşelere, çapraz koridorlara yaklaşan ve yarı römorklardan çıkan forkliftlere karşı uyarır. Piyasadaki en güçlü mavi spot ışıklarından biridir ve yayaları ve diğer forkliftleri karşıdan gelen trafik konusunda uyarmak için forkliftten 15 ila 20 metre uzakta yoğun bir mavi LED ışık yayılımı yapar.. Mavi İkaz Işığı ayrıca uzun yıllar garanti olarak pazardaki en iyi ürünlerden diyebiliriz. Forklift mavi spot ışığı, herhangi bir forkliftin veya herhangi bir endüstriyel ekipmanın önüne ve/veya arkasına takılabilir. Fabrikalarda kullanım yapan birçok müşterimiz vardır. Mavi spot ışıkları ve kırmızı bölge yaya güvenlik ışıkları birçok kazayı önlemede oldukça önlemeye sahip bir üründür. Forkliftle ilgili ölümlerin yüzde otuz altısı bir yaya içerir. İşçiler uyarı işaretlerine karşı körleşebilir ve uyarı bandını gözden kaçırabilir. Ancak parlak mavi, hareketli bir ışık hızla dikkatlerini çekecektir. Forklift spot ışıkları, forkliftin ne kadar hızlı ve hangi yönden yaklaştığını gösterme avantajına sahiptir.

Forklift Spot Işık Sistemleri (Mavi)

Personeller zamanla uyarı işaretlerine karşı körleşebilir ve uyarı bandını gözden kaçırabilir. Ancak Forklift Spot Işık (Mavi) parlak mavi, hareketli bir ışık hızla dikkatlerini çekecektir. Forklift spot ışıkları, forkliftin ne kadar hızlı ve hangi yönden yaklaştığını gösterme avantajına sahiptir. Mavi LED forklift yaya güvenlik spotları, diğer forkliftlerde de kazaların önlenmesine yardımcı olur. Kör kavşaklara ve dar koridorlara sahip depolarda, mavi spot ışığı forklift çarpışmalarını önlemeye yardımcı olabilir. Forklift ışıkları, özellikle forklift güvenlik eğitimi ile birleştirildiğinde, güvenli bir çalışma ortamında kritik bir rol oynar

 

Benzer Yazılar