Covid 19 Alan Uyarıları

Covid 19 Alan Uyarıları

Koronavirüs salgını döneminde hastalığın bulaşıcılığından koruyacak başlıca önlemlerden birisi sosyal mesafeye dikkat etmek gereklidir. Bu doğrultuda Covid 19 Alan Uyarıları için geliştirilmiş sistemleri kullanmak kalabalık ortamlarda hayat kurtaracaktır. Pandemi zamanında işletme ve fabrikalarda çalışan sağlığını korumak büyük önem taşıyor. Bazı durumlarda, çalışanların birbirleri ile çalışması  gerektiğinde sosyal mesafeye dikkat etmek zorlaşır. Bu durumlar için sosyal mesafe uyarı sistemleri tercih edilmektedir. Şirketimiz  bu alanda mevcut ürünlerini geliştirmeye devam ederek, çalışanların sosyal mesafeye dikkat etmesini hedefler. Sosyal mesafe uyarı cihazlarımız, çalışanlar arasında gerçek zamanlı UWB sinyalleri göndererek, mesafe ölçümü yapar ve güvenli mesafe ihlal edildiğinde titreyecektir.

  • Temel sosyal mesafe çözümünde, çalışanlar için bileklik gereklidir. Bu bilekliklerde bulunan etiketler aracılığıyla sinyaller gönderilip sosyal mesafe ölçümü yapılır.
  • Gelişmiş sosyal mesafe çözümünde ise site, iletişim olaylarını izler ve analiz ederek gerekli işlemi yapar. Bu tür veriler bileklik etiketlerine kaydedilir ancak okunamaz.

Ekibimiz profesyonel danışmanlık hizmetleri, donanım ürünleri, yazılımlardan müşteri hizmetlerine kadar çözümler sunar.

Covid 19 Erken Uyarı Sistemleri

Covid 19 Erken Uyarı Sistemleri

Covid 19 Alan Ve Mesafe Uyarıları 

Covid 19 Alan Uyarıları pandemi sürecinde hem işlerin aksamaması hem de sağlığımızı korumanın en kritik sistemleridir. Önemi oldukça fazladır. Bazı alışkanlıklarımızı askıya almanın en etkili yoludur. (İş yerlerinde) İnsanlar kuralara uymada zaman zaman unutkanlık yaşayabilir. Ama sistem asla unutkanlık yaşamaz. Bu nedenle sistem için güvenilir bir çalışma ortamı yapmak mümkündür. Covid-19 Salgını başladığı zamandan itibaren hastalığın bulaşma yolunun damlacıklar yoluyla ya da hastaların birbirine temas etmesiyle olduğu kanıtlanmıştır. Koronavirüs bazı kişilerde hiçbir etki göstermeyip, bu kişilerin hastalığı taşıyıcı olarak geçirmesine sebep olabilir. Bu nedenle temas yoluyla bulaşma riskini işletmelerde veya fabrikalarda çalışan kişilerde en aza indirgemek için gerekli önlemler almak, çalışan sağlığını korumada ve iş akışının devam etmesinde büyük ölçüde rol oynar. Bu önlemleri daha kolay ve nitelikli şekilde uygulamak için şirketimiz tarafından üretilip geliştirilen sosyal mesafe uyarı sistemleri tercih edilmektedir. Bu sayede sosyal mesafe aşıldığı zaman çalışanlar uyarılacak ve hastalığın bulaş riski oldukça düşürülecektir.

Covid 19 Alan Uyarıları

Covid 19 Alan Uyarıları

Covid 19 Alan Uyarıları Ve Sistemleri

Dünyanın her yerinde halk sağlığı kurumları, temas izleme çalışmalarına yardımcı olması için Covid 19 Alan Uyarıları kullanan uygulamalar geliştiriyorlar. Bölgeniz için uygulamayı (varsa), uygulama mağazanızda bulabilirsiniz. Bildirim sistemine kaydolduktan sonra, Temas Bildirimleri Sistemi cihazınız için bir rastgele kimlik oluşturur. Kimliğinizin veya bulunduğunuz konumun belirlenmesinde kullanılamaması için bu kimlikler her 10-20 dakikada bir değişir. Sizin ve çevrenizdekilerin telefonları, gizliliği koruyan bu rastgele kimlikleri Bluetooth üzerinden birbirleriyle paylaşmak için arka planda çalışır. Bu işlemin gerçekleşmesi için uygulamanın açık olması gerekmez. Telefonunuz, belirli aralıklarla pozitif COVID-19 vakalarıyla ilişkilendirilmiş rastgele kimlikleri kendisindeki listeyle karşılaştırır. Bir eşleşme varsa uygulama, kendinizi ve çevrenizdekileri güvende tutmak için ne yapmanız gerektiği hakkında halk sağlığı kurumunuzun talimatlarıyla birlikte sizi bilgilendirir.

Benzer Yazılar