Forklift Çarpışma Önleme Sistemleri

Forklift Çarpışma Önleme Sistemleri Çözümleri

Forklift Çarpışma Önleme Sistemleri için şirketimizin geliştirdiği özel çözümler için sizlerin aramasını bekliyoruz. (Forklift Collision Avoidance Systems). Şirketimizin geliştirdiği ve uyguladığı çözümler sayesinde, kazaların olma ihtimali yok denecek düzeylere gelmektedir. Kapalı alanlarda çalışan Forkliftler için geliştirdiğimiz yöntemler oldukça önemlidir.

Forkliftler ve endüstriyel araçlar için SIS aktif ve pasif güvenlik sistemleri, manevra sırasında sürücüye yardımcı olarak ve engelleri (insanlar, nesneler, yapı) tespit ederek kaza riskini önlemeyi ve azaltmayı amaçlamaktadır . Sistemlerimiz sürücüyü uyarır ve yakın bir çarpışma durumunda yavaşlama ve engelleme seçenekleri sunar.

Kötü görüş, sürüş ve manevra sırasında dikkat dağınıklığı, yayaların çalışma alanlarına beklenmedik şekilde erişmesi, yoğun trafik, kritik yerleşim ve gürültü kazaların ana nedenleridir. Ergosafe Sistemleri, tüm bu koşullar altında güvenliğe etkili bir yardımcı olarak görülebilir.

Forklift Çarpışma Önleme Sistemleri insan tepkisi yeterince hızlı  olmadığında harekete geçecek şekilde tasarlanmıştır, böylece çarpışma riskini önler. Gelişmiş teknolojimiz, kritik durumlarda aracı otomatik olarak yavaşlatarak ve engelleyerek operatöre uygun yardımı sağlar, böylece kazaları önleyebilecek ve insan hayatını kurtarabilecek bir müdahale çabukluğu sağlayacaktır.

Forklift Güvenlik Ve Çarpışma Önleme Sistemleri

Forklift Güvenlik Ve Çarpışma Önleme Sistemleri

Forklift Güvenlik ve Çarpışma Önleme

Forkliftler Güvenlik ve Çarpışma Önleme Sistemi (Ergosafepartner), forklift sürücülerini 5-20 metrelik ayarlanabilir mesafelerde herhangi bir nesne varlığına karşı uyarır. Başka bir forklift tespit edildiğinde sürücüyü bölgedeki potansiyel tehlikelere karşı uyaran bir ışık veya sesli uyarı verir. Kör noktalar veya kavşaklar da Çarpışma Önleme Sistemi (Ergosafepartner) ünitesi ile kurulabilir, bu da çarpışma önleme sistemini değerli bir güvenlik ekipmanı haline getirir. Endüstriyel çalışma alanları tehlikelerle doludur, ancak bir kaza önleme sistemi kurarak teknolojinin gücünü artırabilir ve kaza ve yaralanma riskini azaltabilirsiniz.

Forklift Çarpışma Önleme Sistemleri

Forklift Çarpışma Önleme Sistemleri

Forklift Çarpışma Önleme Sistemleri Kullanım Alanları

Forklift Çarpışma Önleme Sistemleri, yükleme ve boşaltma alanlarında, düşük görüş alanına sahip alanlarda, yaya ve forklift geçişleri olan yerlerde, yayaların ve yük araçlarının çakıştığı çalışma alanlarında ve yüksek yoğunluklu forklift trafiğine sahip alanlarda kullanılabilir . Depolar, limanlar, fabrikalar ve endüstriler alanlar için tercih edilebilinir ve kullanılabilinir.

Benzer Yazılar