Güvenlik Işık ve Lazer Sistemleri

Güvenlik Işık ve Lazer Sistemleri

LED / Laser Forklift ve Vinç Personel Güvenlik Sistemleri için yapılan AR-Ge çalışmalarımız sonucunda ortaya çıkan Güvenlik Işık ve Lazer Sistemleri ürünlerimizi uzun yıllardır kullanıyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz birçok yeni nesil yöntemler vardır. Tüm ürünlerimiz için ve referanslarımız için bizi rayabilirsiniz.

Forklift Güvenlik Işık Sistemleri

Forkliftle ilgili tüm kazaların yaklaşık yarısı yayalara aittir. Güvenli ışık sistemleri ile kazaların gerçekleşebileceği alan ve araçlara güvenli yaklaşma sınırıları belirlenebilmektedir. Bu sayede ,yayalara ve araçlara veya yayalarla aynı alanda çalışan mobil araçlara görsel uyarılar sağlanabilmektedir. Bu ürünler, forklift gibi hareketli malzeme taşıma ekipmanlarının etrafına oldukça görünür bir uyarı çizgisi veya ikaz işareti yansıtarak, işyerindeki kazaların azaltılmasına veya ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.

1) U Tip Forklift Güvenlik  Uyarı Işığı

Geleneksel uyarı ışıklarının yansıtma desenleri genellikle nokta veya çizgidir.

Ancak, U – Tip forklift ışıkları yere bir yay yansıtabilir ve uyarı etkisi daha güçlüdür.

Avantajları:

— Küçük boyut ve yerden tasarruf.

— Yere bir yay yansıtarak daha güçlü uyarı etkisi.

— Maliyet tasarrufu, bir forkliftin sadece bir uyarı ışığı kullanması ile oluşturulur.

2) LED Forklift Güvenlik Işığı Çizgi

LED Forklift Güvenlik Işığı Çizgi dendiğinde yenilikçi şirketimiz ön plana çıkmaktadır. Yenilikçi ve modern ürünler ve sistemler geliştiren Ergosafe Partner, iş yerlerinde oluşan kazaların önüne geçmektedir. Forkliftlerin çevresinde güvenli bir alan oluşturmak için takılan yeni nesil emniyet ışıklarıdır. Bu ürünlerin takılmış olduğu makinalar kendi etrafında güvenli alan sınırı çizerek sahadaki personellerin makina çalışma alanı içerisine girmesi engellemek için tasarlanmıştır.

blank

İş kazaları riski önemli oranda azaltmaktadır.

Uzun çalışma ömrü ve özellikle gece çalışmaları ve düşük aydınlatma olan işletmelerde avantaj sağlamaktadır.

3) Laser Forklift Güvenlik Işığı Çizgi

Forkliftlerin çevresinde güvenli bir alan oluşturmak için takılan yeni nesil emniyet ışıklarıdır. Bu ürünlerin takılmış olduğu makinalar kendi etrafında güvenli alan sınırı çizerek sahadaki personellerin makina çalışma alanı içerisine girmesi engellemek için Laser Forklift Güvenlik Işığı Çizgi sistemleri tasarlanmıştır.

blank

İş kazaları riski önemli oranda azaltmaktadır.

Uzun çalışma ömrü ve özellikle gece calışmaları ve düşük aydınlatma olan işletmelerde avantaj sağlamaktadır.

4) Forklift ve Yaya İkaz İşaret Lambası Sistemleri

Birçok yeni ürünler ile güvenlik konusunda hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda Forklift ve Yaya İkazİşaret Lambası (OK) sistemleri hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Eğer bize sormak istediğiniz bir husus olursa, arayabilir ya da e-mail iletebilirsiniz. Çağrı merkezi personellerimiz hemen geri dönecektir ve bilgi verecektir.

Forkliftle ilgili tüm kazaların yaklaşık yarısı yayalara aittir. Güvenli ışık sistemleri ile kazaların gerçekleşebileceği alan ve araçlara güvenli yaklaşma sınırıları belirlenebilmektedir. Bu sayede, yayalara ve araçlara veya yayalarla aynı alanda çalışan mobil araçlara görsel uyarılar sağlanabilmektedir.

Bu ürünler, forklift gibi hareketli malzeme taşıma ekipmanlarının etrafına oldukça görünür bir uyarı çizgisi veya ikaz işareti yansıtarak, işyerindeki kazaların azaltılmasına veya ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.

Forklift ve Yaya “OK” ” “→” İkaz İşaret Lambası da forkliftlerin hareket yönü hakkında forklift ve yayaları uyarmak ve farkındalığı arttırmak için kullanılmaktadır. LED güvenlik şeridi ışığı, hem sürücüye kötü koşullarda daha iyi görüş sağlamak için hem de yön değiştiğinde ışık beyazdan kırmızıya geçtiği için yayaların seyahat yönünü belirlemesine izin vermek için kullanılır.

Güvenlik Işık ve Lazer Sistemleri

Güvenlik Işık ve Lazer Sistemleri

Forklift Yaya İkaz İşaret Lambası OK Uyarı sistemleri, forkliftler ve diğer elektrikli endüstriyel kamyonlarla alanı paylaşan kişiler için güvenliği artırmanın basit ve uygun maliyetli bir yoludur. İstatistikler, bu araçlarla aynı yeri paylaşan işçilerin yaya olarak tehlike altında olduğunu ve ek güvenlik önlemlerinin yalnızca bir çalışma alanının genel sağlığını iyileştirmek için işe yaradığını göstermektedir. Forkliftler, depo ortamında sizlerin işini yapan büyük, ağır makinelerdir. Sürücülerin, kendi ve etrafındakilerin iyiliği için bu makineleri güvenli bir şekilde çalıştıracak şekilde eğitilmesi çok önemlidir. Forklift Yaya İkaz İşaret Lambası OK Uyarı sistemi gibi güvenlik iyileştirmeleri eklemek, bir şirketin güvenli bir ortama olan bağlılığını gösterir. Güvenlik aydınlatması aralığı, saha güvenliğini artırmak ve yayanın hareketli tehlikelerin varlığı konusunda farkındalığını artırmak için geliştirilmiştir. Ürün yelpazesi, tümü ışığı görsel uyarı cihazı olarak kullanarak saha güvenliğini artırmak için tasarlanmış noktalar, oklar, tehlikeli bölgeler ve güvenlik tekrarlayıcılardan çeşitli görsel uyarı stilleri sunan birden fazla çözüm içerir.

 

Forklift ve Yaya İkaz İşaret Lambası

Forklift ve Yaya İkaz İşaret Lambası

Ergosafe Forklift Yaya İkaz İşaret Lambası (Tehlike Bölgesi)

Forklift ve Yaya İkaz İşaret Lambası (OK) sistemlerinin en büyük özelliklerinden biri, forkliftleri güvenli bölgede tutmasıdır. Tehlikeli bölümlerden sürücüleri uzak tutmasını sağlar. Tehlike bölgesi ışığının amacı, yayaların forkliftten güvenli bir mesafede kalmasını sağlamaktır. Tehlikeli bölge ışığı, yayaları uzak tutmak için zemine parlak kırmızı veya mavi bir çizgi yansıtır. Bu bölge, seçtiğiniz mesafeye göre ayarlanabilir. Bu, ayak yaralanmalarını ve arka uç salınımından kaynaklanan çarpışmaları önlemenin yanı sıra, herhangi bir malzeme taşıma ekipmanının etrafında gösterilmesine yardımcı olur. Ürünlerimizin  çoklu voltajlarda mevcuttur ve Mavi veya Kırmızı renklerde mevcuttur.

5) Vinç Güvenlik Işık ve Laser Sistemleri

Vinç güvenlik sistemleri, duvar ve zemin işaretlerinin kolaylıkla görülemediği veya çalışma ortamındaki düzen nedeniyle engellendiği alanlarda tavan vinci üzerinden zeminde parlak ve görülebilir ışık ikaz işaretlerinin oluşturulması için ideal çözümdür.

Zemine nokta (spot) veya çizgi şeklinde ikaz işaretinin yansıtılması ile görülemeyen ve aşınma nedeniyle görselliğini kaybeden boya ve etiket güvenlik işaretlerinin yerine mükemmel bir çözümdür. Laser güvenlik sistemlerinde ki çizgisel yansıtmayı, led projektörün önüne takılacak lens ile nokta (spot) görseli çizgisel ışığa dönüştürülerek zemine uygulanabilmektedir.

Bu sayede, ağır ekipman ve makinelerin etrafında bir güvenlik ışık bariyeri oluşturularak personelin farkındalığı arttırılmaktadır. LED/Laser Forklift ve Vinç Personel Güvenlik Sistemleri size birçok kolaylık, güvenlik sağlar. “Forklift ve Vinç Güvenlik Işık Sistemleri” ile gürültülü ortamlarda sesli ikaz sistemlerinin duyulmaması ve birden çok sesli ikaz sisteminin birbirine karışması nedeniyle ikazların fark edilemediği çalışma alanları için son derece etkilidir. Ürünlerimiz, iç ve dış mekan kullanımı için uygun tasarımlara sahip olması nedeniyle oldukça geniş kullanım imkanına sahiptir.

Tavan Vinci Konum İkaz Işığı Sistemleri

Tavan Vinci Konum İkaz Işığı sistemleri ile olası kazaların önüne geçebilirsiniz. Bir çalışma sahasında güvenlik, özellikle tavan vinçleri mevcut olduğunda çok önemlidir. Çoğu vinç, çok değerli büyük yükler taşıyabilir ve bu, yanlışlıkla düşürülürse, büyük miktarlarda hasara veya bedensel hasara neden olabilir.

Yukarıdan ağır yük taşıyan vinçler, aşağıdaki işçiler, araçlar ve yayalar için birçok tehlikeye neden olabilir. Bu nedenle, her çalışma sahasının uygun vinç güvenliğini uygulaması hayati önem taşır. Bir çalışma sahasındayken, birçok kişi vincin üstlerindeki konumunun farkında değildir. Bazı çalışma sahaları, işçileri ve çevredeki kişileri vincin hareketleri konusunda uyarmak için sesli sirenler kullanır, ancak çalışma sahasının gürültüsüne veya kişinin dikkatine bağlı olarak duyulabilir gürültü duyulmayabilir. Güvenlik Işık ve Lazer Sistemleri Ar-Ge çalışmları neticesinde uzun yıllardır üzerinde çalışılan bir üründür.

Bütün kreyn modellerine uygulamaları için kolay montaj edilebilir olarak dizayn edilmiştir. Gövde, ağır hizmet uygulamaları için alüminyum döküm olarak imal edilmiş olup iç alan ve dış alan için IP 67 koruma sınıfında dizayn edilmiştir. İkaz ışığı, zeminde “Nokta” veya ışık bariyeri oluşturacak şekilde “Çizgi” şeklinde 2 çeşit uygulama imkanına sahiptir. “Nokta” veya “Çizgi” uygulaması gövdeye kolaylıkla montaj yapılabilecek lens ile kolaylıkla değiştirilebilmektedir.

blank

Tavan Vinci Konum İkaz Işığı

Tavan Vinci İkaz Işıkları

Bir Tavan Vinci Konum İkaz Işığı uyarı ışığının işe yaradığı yer burasıdır. Tavan vinci ışıkları, asılı kancanın ve yükün hemen altına zemine bir ışık kutusu veya “tehlikeli bölge” yansıtarak insanları ve araçları asılı bir yükün altında yürümemeleri veya sürmemeleri konusunda uyarır.

Kırmızı, mavi veya beyaz LED Güvenlik Uyarı Işığı, çalışma sahasındaki veya yakınındaki herhangi bir kişinin dikkatini çekmek için zemine yansıtılarak, vinç kullanımı konusunda onları uyarır ve yükün altında yürümelerini önler.

Güvenlik uyarı ışığı ayrıca vinç operatörleri için başka bir referans çerçevesi sağlar ve hareket ettikleri kanca ve yükün kararlı ve doğru kontrolünü sağlamalarına yardımcı olur. Bir tavan vinci ışığı kullanarak ve vinç güvenliğini uygulayarak şirketler proaktif olarak çalışanları, araçları ve çevredekileri içeren işyeri kazalarını önleyebilir.

Güvenlik Işık ve Lazer Sistemleri (Gezer Vinç Uyarı Işığı)

Tavan Vinci Konum İkaz Işığı en çok gezer vinç çalışmalarında işe yarar. Farkında olmadan bir aniden arkadan bir bakım arabası yaklaştığında hiç bir tesise girdiniz mi? Hiç kör bir köşeye dolandınız ve size doğru hareket eden bir parça mobil ekipmandan korktunuz mu?

Bugünlerde herkes meşgul, çoğu zaman çok görevli ve aceleci olmak, bir çalışanı mobil ekipman trafiği gibi ciddi tehlikelerden uzaklaştırabilir. Sesli alarmlar harikadır, ancak bölgedeki ekipmanın genel uyarısı olarak kullanılır.

Bir çelik üreticisinin ne kadar yüksek olabileceğini ve bir iş günü boyunca mobil ekipmanın veya gezer köprülü vinç sirenlerinin kullanımının yanı sıra, çalışanların bu sesli alarmlara karşı nasıl bağışıklık kazanabileceğini anlayabilirsiniz.

blank

Işık kaynağı uygulama ihtiyaçlarınıza ve saha şartlarına göre “Kırmızı”, “Mavi” ve “Beyaz” renk olarak seçilebilmektedir. Tavan Vinci Konum İkaz Işığı sistemleri hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir, e-mail atabilirsiniz. Ayrıca forkliftler için geliştirdiğimiz lazer ışık sistemi için yazımızı okumak ister misiniz?

 

blank Tavan Vinci Konum İkaz Işığı

Benzer Yazılar