Madenci Takip Sensörü

Madenci Takip Sensörü Sistemleri

Şirketimiz birçok alanda iş hayatını kolaylaştıracak sistemler geliştirmekte. Bunlardan biri de; Madenci Takip Sensörü Sistemleri. Çoğu maden, hangi madencilerin yeraltında olduğunu ve genel konumlarını izlemek için manuel izleme kullanır. Manuel izlemeyi kullanırken, her vardiyanın başlangıcında, maden ustabaşı sevk görevlisine insanların isimlerini ve madende nereye gittiklerini gösteren bir liste sağlar. Madene girdikten sonra, bir madencinin çalışmak için farklı bir bölgeye gitmesi gerekirse, madendeki çevirmeli telefonu kullanarak sevk görevlisine haber verir. Görev dağıtıcı daha sonra madencilerin mevcut konumlarının listesini günceller. Manuel izlemenin bazı sınırlamaları vardır. Bir madencinin konumu, oldukça büyük olabilen ve bu nedenle bir madencinin tam yerini belirlemek zor olan bir çalışma bölümü içinde olarak verilebilir. Bazen bir maden işçisi, başka bir iş yerine taşınırken sevk görevlisine bildirmeyi unutur. Madenci Takip Sensörü kullanımı sonrasında sağlanan faydalar sizleri şaşırtacaktır.

Madenci Takip Sensörü

Madenci Takip Sensörü

RTLS Madenci Takip Çözümü

RTLS Madenci Takip Çözümü Türkiye’nin önde gelen maden ocaklarında kullanılmaya başlanmıştır. Sistem, yer altında kilometrelerce uzunluktaki galerilerde ve yer üstünde milyonlarca m2’lik alanlarda metre altı konum hassasiyeti ile çalışmaktadır. Kullanılan mesh RF protokolü ve yüksek hassasiyetli konum teknolojisi sayesinde veri iletişimi için alternatif yollar bulabilme, kolay kurulum, yüksek kullanılabilirlik ve hassas takip özellikleri sunmaktadır. Sistem içerisinde yer alan binlerce IoT uç noktası, yer altındaki tüm noktalardan ve yer üstündeki açık alanlardan topladıkları bilgileri merkez ofise ulaştırmaktadır. Madenci Takip Sensörü sayesinde size birçok avantaj sağlar. Bu avantajları size anlatabilmemiz için bize ulaşmanız yeterli olacaktır. Kömür madeni gibi tehlikeli bir ortamda, her dakika bir fark yaratabilir. Madenci ve ekipman takibi için sistemlerimizden birini seçerek neden yanınızda zamanınız olduğundan emin değilsiniz? Sadece hayat kurtarmakla kalmayıp, aynı zamanda para tasarrufu da sağlayan bir seçim yapacaksınız, çünkü bu sistem okuyucuların yeraltı gücü veya ‘görüş hattı’ yerleştirilmesini gerektirmiyor. Bu sistemler, tam zamanlı dağıtım görevlilerine olan ihtiyacınızı azaltır ve ekipman takibi için daha fazla güvenilirlik sağlar. İşletme maliyetlerinizi düşürürken çalışanlarınızı ve sermayenizi koruyacaksınız.

Madenci Takip Sensörü Sistemleri

Madenci Takip Sensörü Sistemleri

Yeraltı Madenci Takip Sensörleri

Madenci Takip Sensörü yeraltı madenciliği – yeraltı madenciliğinde endüstriyel güvenliği artırmak için çok amaçlı bir sistemdir. Yeraltı Madenciliği, personelin ve madencilik makinelerinin konumunun tespit edilmesini sağlar; çarpışma uyarı sistemi, sesli iletişim, veri iletimi ve telemetri için işlevsellik sağlar. Çeşitli erişim seviyelerine sahip coğrafi bölgeler nedeniyle, personelin herhangi bir yasak bölgeyi geçip geçmediği konusunda bir operatör her zaman bilgilendirilir. Raporlama sistemi, erişim seviyeleri sistem ihlallerinin tespit edilmesini ve bu tür olayların önlenmesini sağlar. Bir operatör, yalnızca madencilerin ve araçların konumlandırılması hakkında değil, aynı zamanda izlenen nesnelerin belirli bir süre içindeki hareket yolu hakkında da gerçek zamanlı veri alabilir. Madenci Takip Sensörü hakkında daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Benzer Yazılar