Üretim Takip Sistemleri

Üretim Takip Sistemleri Ve Otomasyonu

Üretim Takip Sistemleri ve Yazılımı, iş emirlerinin zamanında ilerlemesini sağlamak isteyen tedarikçiler için bir üretim çözümüdür . Bu araçlar, üretim yaşam döngüsünde düzenli güncellemeler sağlamak üzere tasarlanmıştır, böylece üretim programındaki herhangi bir değişiklik hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Süreç, siparişin gönderilmesi ile başlar ve bitmiş ürün nihai yerine dağıtılıncaya kadar devam eder. Üretim İzleme Yazılımı, gerçek zamanlı verilere dayalı olarak üretim görevlerini planlamayı ve atamayı kolaylaştırır. Üretim kaynak planlamasına (MRP) benzer şekilde , izleme çözümleri kaynakları yönetmenize, tedarik zinciri ortaklarınızı güncellemenize ve talebin bir adım önünde olmanıza yardımcı olur. Üretim izleme yazılımını kullanarak sahip olduğunuz her iş emrinin gerçek zamanlı bir görünümünü elde edin.Süreçlerinizin her adımını izleyin, analiz edin ve onaylayın. Üretim hattında, mamül / yarı mamül/ kalıp/konveyorlerin anlık konumu, hangi aşamalardan geçtiği, nerede ve ne kadar süre işlem gördüğü, bekleme sürelerinin tespit edildiği sistemdir.

Üretim Takip Sistemleri Faydaları

İş yerinizde bir Üretim Takip Sistemleri ve İzleme Yazılımları kullanmanın birçok yararı vardır. Bunlar sadece birkaçı. Gerçek Zamanlı Üretim Güncellemeleri Üretim izlemenin en iyi yararı, üretim yaşam döngüsü hakkında gerçek zamanlı güncellemeler sağlayabilmesidir. Tüm atölyenizin çalışmalarına tek bir kullanışlı yazılım paketinden erişebilirsiniz. Her şeyin sorunsuz bir şekilde ilerlediğini veya üretim sorunları olup olmadığını görün. Gerçek zamanlı atölye verileri size üretim gecikmelerinin tüm olası nedenlerini gösterir. Bir ekipman parçası kullanım dışı mı? Tatiller işçi kıtlığına neden oluyor mu? Üretim programınızı ayarlayarak bu gecikmeleri hesaba katın. Aynı anda çalışan birden fazla üretim hattınız varsa, üretim takibi hepsini yönetmenize yardımcı olacaktır.

  • İhtiyaç duyulan mamül/yarı mamül/kalıp/konveyor en hızlı şekilde bulunur, yeri tespit edilir, bir sonraki üretim aşamasına hızlıca geçilmesi sağlanır. Harita üzerinde görüntüleme, arama ve yer tespiti yapılır.
  • En son işlem gören veya hareket halinde olan mamül/yarı mamül/konveyorlerin bulundukları bölge tespit edilir.
  • Geçmişe dönük olarak konum ve süre raporlaması yapılabilir.
  • Eksilen malzeme, hurdaya ayrılan kalıplar tespit edilir.
  • Erp, MRP ve diğer sistemlerle entegrasyon.

 

blankÜretim Takip sistemi – RTLS Platform

Benzer Yazılar