Raf Profil Koruma

Raf Profil Koruma Sistemleri

İş kazalarında en sık görülen sebeplerden biri de forkliftlerin raf profillerine çarpmasıdır ve bunu önlemek için Raf Profil Koruma ürünleri kullanılmaktadır. Raf bariyeri, koruyucu ayak ya da raf koruma demiri olarak da isimlendirilen bu ürünler fabrika, imalathane, iş yerleri ve üretim hane gibi yerlerde iş güvenliğini sağlamak adına forklift kazalarının önlenmesi için kullanılmaktadır. Güçlü yapılarından ötürü darbelerdeki dayanıklılığı ile ön plana çıkarlar. Shelf Profile Protection Systems. Raf Koruma Bariyeleri için ele aldığımız yazımızı okumak ister misiniz?

raf profil koruma

Raf profil koruyucu

Raf Profil Koruma Sistemleri

Forkliftleri kullanan insan olduğu için ve operatörlerin zaman ve stres altındayken bir anlık dalgınlıklarında bile ciddi kazalar oluşabilmektedir. Forklift operatörlerinin çalışma alanları çok dardır ve seri hareketlerle işlerini tamamlamak zorunda kalmaktadırlar. Bundan ötürü raf profilleri sürekli risk altında olan kritik noktalardır. Raf Profil Koruma Sistemleri bu noktada güvenlik açısından önemli bir göreve sahiptir. Çarpışmalar sonucunda hem maddi hem de manevi birçok zarar ortaya çıkabilir. Maddi açıdan bakıldığında iş güvenliği gereğince oluşan herhangi bir kazadan sonra raf profillerinin değiştirilmesi zorunludur, bu bir maliyet kalemi olarak karşımıza çıkar. Diğer bir unsur ise raftaki ürünlerin göreceği hasardır. Bu da ürünün içeriğine göre firmaya ek maliyetler getirmektedir. Ürün dolu rafların yenilenmesi oldukça maliyetli ve zaman alan süreçlerdir. Kaza esnasında meydana gelebilecek işçilerin sağlık sorunlarından oluşabilecek maliyetler ise diğer bir unsurdur. Kazadan ötürü işleyişin aksaması ile siparişler gecikebilir, bu da görünmeyen bir zarar kalemi olarak karşımıza çıkar. Manevi açıdan da kazadan ötürü ilgili personelde meydana gelebilecek psikolojik etkenlerden ötürü performans azalışları görünebilir.

Raf Koruma Profil Firmaları

Raf koruma profili kullanımının öneminin farkında olan ve bunun önemli bir ihtiyaç olduğunu bilen yöneticilerin diğer bir ihtiyacı da doğru ürünleri en uygun fiyatlarla sorunsuz olarak temin edebilmek. Ergosafe Partner olarak işletmeniz için en uygun raf koruma profillerinin temini konusunda profesyonel ekibimizle hizmetinizdeyiz.

Raf Koruma Profil Siparişi

İşletmeniz için en uygun Raf Profil Koruma ürünlerinin belirlenmesi ve tedariği konusunda sipariş vermek için bizleri aramanız, e-posta göndermeniz ya da sitemizdeki iletişim formu aracılığı ile talepte bulunmanız yeterlidir.

Benzer Yazılar