Forklift Hizalama Lazeri

Forklift Hizalama Lazeri (Ürünleri)

Forklift Hizalama Lazeri kullanımı ile hem insanlar hem de mallar için kayıp, hasar ve kazaları en aza indirebilirsiniz. Ürünlerimiz forkliftlerinizde kullanıldığında, yaralanmaları ve ürün kaybını önemli ölçüde azaltan bir sistemdir. Düşen paletler geçmişte kaldı ve bu da esasen karlılığı ve iş başında yaralanmaların büyük ölçüde önüne geçmektedir. Kurulum ve kullanımda bir o kadar basittir. Forklift operatörünün görülmesi zor senaryolarda çatalları paletle hizalamasına görsel olarak yardımcı olmak için çatallara paralel ve aynı düzlemde yatay bir lazer çizgisi yansıtır. Yıllar geçtikçe, forkliftler sürekli olarak gelişti ve çoğunlukla kaza risklerini azaltmak ve hassasiyeti artırmak için işlev ve çalışma açısından hala gelişiyor. Şimdi harika olan şey, Forkliftlerin lazer şeklinde hassasiyeti artırmak için aydınlatma teknolojisinden yararlanıyor olmasıdır. Lazer hizalama sistemi ve bunun Forklift operatörlerinin daha iyi çalışmasına nasıl yardımcı olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Şirketlere maliyetlere ve operasyonel kesintilere mal olan forklift çatal darbelerinin verdiği zararlara karşı.

Forklift Çatal Lazer Hızalama

Forklift Çatal Lazer Hızalama

Forklift Hizalama Lazeri (Forklift Çatal Lazeri)

Ağır Hizmet Uygulamaları için Doğru Çözüm: Forklift Çatal Hizalama Lazeri. Çatal lazerleri, ışık enerjisinin yükseltilmesi ve tutarlı ışık demetlerinin yayılmasıyla oluşturulur. Tutarlı ışık demetleri düz bir çizgide düzenli, mantıklı ve tutarlı bir şekilde hareket eder. Lazerleri hizalama teknolojisine uygun kılan bu özelliktir. Forkliftlerde kullanılan lazer hizalama sistemi, forklift operatörlerinin bu sivri çatalları tam olarak gitmelerini istedikleri yere yönlendirmelerine yardımcı olmak için aydınlatma teknolojisini kullanır. Entegre bir lazer kullanan Forklift lazer hizalama sistemi, çatalları istenen yüksekliğe yönlendirirken forklift operatörlerine görsel olarak yardımcı olur. Işık düz bir çizgide hareket ettiğinden, aydınlatma teknolojisinin kullanımı hassaslık ve hizalama sistemleri için mükemmeldir. Yatay lazer ışınları forkliftin önündeki yüke yönlendirilir ve çatallara paralel ve aynı düzlemdedir, nesnelerin çatalın doğru yüksekliğinde hizalanmasını sağlar. Lazer ışınları, operatörün palete taşınmadan önce çatalların doğru yerleşimini belirlemesine yardımcı olur.

Forklift Hizalama Lazeri

Forklift Hizalama Lazeri

Kablosuz Forklift Kılavuz Çizgi Lazer

Forklift Lazer Kılavuz Sistemi, üzerinde taşıdığı çizgi lazer sayesinde paletlerin ve ürünlerin kaldırılması ve raflara yerleştirilmesi sırasında iş makinesi operatörüne görsel referans sağlayarak yardımcı olur.
Lazer Kılavuz Sistemi bigbaglerin, karton kutuların ve palet üzerinde yer alan tüm ürünlerin yükleme ve taşıma sırasında olabilecek ürün hasarlarını ve operasyonel iş kazalarını önemli bir seviyede azaltır.
Ayarlı çizgi lazer paletteki doğru noktayı işaretleyerek, operatörün ideal çatal ayarını yapmasına izin verir.
Forklift Lazer Kılavuz Sistem , çalışma alanlarında paletlerin alınması sürecini hızlandırır ve iş güvenliğini etkin düzeyde arttırır.

Forklift Hizalama Çatal Lazeri

Forklift Hizalama Çatal Lazeri

Forklift Hizalama Lazeri Ürün İçeriği:

Kablosuz alıcı verici,
5000mAh 5V Şarj edilebilir Li-Ion batarya
Yedek batarya
Şarj aleti
Uzaktan kumanda x 2
Çatal lazer

Kablosuz Forklift Kılavuz Çizgi Lazer

Kablosuz Forklift Kılavuz Çizgi Lazer

Montaj ve Kulanım:

▪ Lazer gövdesinin tırnakları forklift çatal arabasının alt kısmından tutturularak üstten M10x40 cıvatalar ile sıkıştırılarak tutturulur.
▪ Ürün içinde montajlı olarak gönderilmiş olan 5V. luk şarj edilebilir batarya ile çalışmaya hazır durumdadır.
▪ Bir lazer ışık ile birlikte gönderilen 2 adet uzaktan kumanda anahtarlarının ikisi de aynı programlanmış olup;

  • A butonuna basılınca lazer açılır (kırmızı çizgi ışık verir)
  • B butonuna basılınca lazer kapanır.

▪ Uzaktan kumanda algılama mesafesi 8 – 10 metredir.
▪ Uzaktan kumanda pilleri 2 adet 3V – CR2016 tip tablet pildir.
▪ Kullanım esnasında ihtiyaç duyduğunda açılıp kapatılması durumunda günlük çalışma yoğunluğuna göre, pil değişimi 7) gerekmeden 3 günden daha fazla çalışabilir.
▪Tam şarjlı batarya ile 12-16 saat boyunca hiç kapatılmadan çalışabilir, batarya 3 – 4 dakikada değiştirilebilir.
▪ Garanti süresi ; satış-fatura tarihinden itibaren iki senedir.

 

Forklift Hizalama Lazeri Kullanımının Faydaları

Forkliftler tarafından kullanılan Forklift Hizalama Lazeri l sistemi, geçmişte Forklift operasyonunu rahatsız etmek için kullanılan birçok sorunu çözen devrim niteliğinde bir teknolojidir. Forklift operasyonunda lazer hizalama teknolojisinin faydaları aşağıdadır.

1. Forkliftler, çatalın hizalanmasını ve diğerinin raf ile arabanın hizalanmasını sağlayan bir lazer sistemi olan çift lazer sistemini uygulayabilir. Hepsi birlikte paletleri kaldırırken ve ayrıca rafa yerleştirirken hasarı önleme işlevi görürler. İkili sistem ekstra doğruluk ve güvenlik sağlar.

2. Zayıf görüş olduğunda, lazer hizalama sistemi Forklift operatörü için bir rehberlik duygusu sağlar. Güçlü ancak güvenli kirişler, Forklift hareket ettiğinde manuel olarak kontrol edildiğinde otomatik olarak açılabilir.

3. Lazer ışınları yerçekimi ile sarkmadığından veya bükülmediğinden, Forklift hizalaması için doğru ve hassastır.

4. Forklift lazer hizalama sistemi, çalışma sırasında kaza ve mal hasarlarının oluşumunu azaltarak şirketler için zaman ve para tasarrufu sağlar.

Forklift Hizalama Lazeri

 

 

Benzer Yazılar