Üretim Takip Sistemi

Üretim Takip Sistemi- Sistemleri

Üretim Takip Sistemi (Production Tracking System) kullanımı size nasıl avantajlar sağlar, bu yazımızda bunları analatacağız. Yeni nesil sistemleri kullanan işyerleri nasıl rakiplerinden daha ilerde olmayı başarıyorlar bu konulara değineceğiz. Öncelikle kullanım alanlarından bir kaç örnek vermek isteriz.

Akıllı üretimin temel teknolojisi olan RFID, aşağıdaki parçalarda kullanılabilir:

  • Hammadde ve yedek parça takibi ve envanteri
  • Esnek ihtiyaçlar için otomatik üretim kontrolü
  • Üretim verileri toplama ve saklama, analiz
  • Fabrika içi ürün depolama yönetimi
Üretim Takip Sistemi

Üretim Takip Sistemi

Üretim Takip Sistemi Avantajları

1. Verimliliği ve kolay yönetimi artıran RFID, üretim hattının her parçasının uzaktan izlenebilmesini ve kontrol edilebilmesini sağlar. Hammaddelerin ve yedek parçaların üzerindeki her RFID etiketi, tarih, seri numarası, boyut vb. bilgileri üzerinde bulundurur. Verdiği bu bilgilerle üretim verileri açısından benzersiz bir olanak sağlar. Makinelerdeki veya konveyör bantlarının şubelerindeki RFID tarayıcılar verileri okuyacak ve robotlara ve lojistik Sistemleri karşılık gelen komutları vereceklerdir. Bu arada, üretim verileri, her pozisyona hızlı bir şekilde tepki vermesi için yönetim seviyesi için bulut sunucu terminaline yüklenirler. Bu aynı zamanda uygun envanteri, optimize edilmiş teslimatı ve depolama departmanının kalite kontrolünü destekler. Müthiş değil mi?:)) Üretim Takip Sistemi kullanmak için ne bekliyorsunuz? :)) Hemen bizi arayın, detaylı bilgileri verelim.

2. Esnek üretim ve özelleştirilmiş talebi karşılayın
Akıllı üretimi gerçekleştirmek için esnek üretim, müşterilerin bireyselleşmesini ve özelleştirilmesini vurgulayarak karakterize edilen en kritik bağlantıdır. RFID tanımlama teknolojisi ile hammaddeler, fabrikalar, dağıtım ve müşteriler birbirine bağlanır, MES ve ERP sisteminin hangi kurumda olduğu gibi örneğin. Müşterilerin yalnızca bir sipariş vermesi gerekir; fabrika, hammadde alımı, üretim planlaması ve ardından doğrudan müşteriye yönelik müşteri talebine göre otomatik olarak olacaktır. Üretim Takip Sistemi burada devreye girer.

Üretim Takip Sistemi

Üretim Takip Sistemi

Üretim Takip Sistemi İle Daha Hızlı Üretim

Üretim Takip Sistemi kullanımı, zaman ve sorunsuzluk anlamında size verdiği fayda tartışılmaz çok iyi. Bu değeri bilen müşterilerimiz arasına sizlerde katılmak istemez misiniz? RFID aktarıcılı paletleri, gerekli depolama alanı ve ağ bağlantılı iletişim ile lojistik sağlar. Sonuç, daha şeffaf dağıtım süreçleri nedeniyle daha düşük bir hata oranı, yük dahil olmak üzere yük taşıyıcıların esnek kendi kendini kontrol etmesi nedeniyle daha yüksek verimlilik ve net izlenebilirliktir. Paletler ve yükler hakkında büyük miktarda bilgi içeren paletlerinin RFID aktarıcıları görünmezdir ve korumalı bir yere kurulur. Sistem lojistikte yaygın olduğu gibi palet ciddi mekanik gerilime maruz kaldığında bile bu özellikle güvenli depolama sistemlerinin kaybolmayacağını veya tahrip edilemeyeceğini vaat eder. Ek olarak, kurcalamaya ve arızaya karşı emniyetlidirler, ayrıca soğuğa, sıcağa ve neme karşı son derece dayanaklıdırlar.

 

 

Benzer Yazılar