Kör Nokta Çarpışma Algılama Sistemi

Kör Nokta Çarpışma Algılama Sistemi

Kör Nokta Çarpışma Algılama Sistemi hangi alanlarda nasıl kullanılır? Sistemleri kurmada hangi süreçler işlemektedir? Bu sorularınız için yazımızda cevapları vereceğiz:)) İyi okumalar.

Kör noktalar çoğu endüstriyel tesis için ortak tehlike noktasıdır. Sentry çarpışma algılama sistemi bu tehlikeleri en aza indirmeye yardımcı ödüllü bir sistemdir.

Sentry algılama sistemi sadece iki köşede hareket algıladığında alarm üretir. Algılamayla birlikte her iki köşede sesli ve ışıklı alarm devreye girerek tehlikeyi

Bu sistem;

Ekipman hasarını önlerhaber verir.

Çalışanları yaralanmalardan korur.

Tesis hasarını önler .

Kaza kaynaklı gecikmeleri yok ederek verimliliği arttırır ve sürekliliği sağlar.

Sentry Çarpışma Algılama Sistemi’nin Avantajları

Kör Nokta Çarpışma Algılama Sistemi içinde yer alan Sentry uygulaması sizlere birçok avantaj sunar. Bunlar başlıklar halinde aşağıdadır.

  • Her iki köşede rahat duyulabilen yüksek ses seviyesi
  • Ses seviyesi ayarlanabilir veya tamamen devre dışı bırakabilir
  • Her iki köşede algılama ile sesli alarm

blank

Max görünürlüğe sahip led ışık pozisyonu

Maximum algılama açısına sahip sensör konumu

Taşınabilir, kompakt ve hafif dizayn

Dahili mıknatıs ile kolay montaj

Manyetik olmayan yüzeyler için mekanik bağlantı

Dahili D-cell pil

Düşük seviye pil göstergesi

Algılama

Yaklaşık 3 yıl pil kullanım ömrü Alanı

Her köşe için 6 – 7,5 mt algılama alanı

Kısa algılama,işleme ve tepki verme süresi

Tak-çalıştır dizayn

blank

Kör Nokta Çarpışma Algılama Sistemi Kullanım Alanları

Kör Nokta Çarpışma Algılama Sistemi nerelerde kullanılır sorusu için detaylı bir başlangıç ile ayrıntılarını iletiyoruz. Bunlar; Manevra ve tersine çevirme, açık döküm ve yer altı madenciliğinde, şantiyelerde, tarım ve ormancılıkta, belediye ve özel araçlarla kullanılan mobil makinelerin dahil olduğu kazaların en sık nedenidir. Manuel Fischer ve Dr Anatoly Sherman tarafından. Sensör tabanlı otomatik sistemler, madencilik, inşaat mühendisliği, tarım ve ormancılıkta ve inşaat, belediye ve özel araçlarda kullanılan araçlar için giderek daha önemli hale geliyor. Sensörlerin kullanıldığı bir alan, çarpışma riskini algılayan ve sürücüyü uyaran güvenilir sistemler sağlamaktır. Bu gelişmenin arkasındaki ana itici güç, sürücüyü veya makine operatörünü desteklemek için uygun teknolojinin mevcut olması durumunda çok sayıda çarpışma ve kazanın önlenebilmesidir. Aktif uyarı fonksiyonları yeterli değildir. Destek sistemi, çarpışma uyarı amaçları açısından önemlerine bağlı olarak farklı nesneler arasında ayrım yapabilmelidir. Bu uygulamalardaki belirli zorluklar, yalnızca nesnelerin algılanması ve değerlendirilmesi ile ilgili değildir. Sensör çözümleri ayrıca makinelerin kullanıldığı zorlu dış ortamlara dayanacak şekilde tasarlanmalıdır.

 

 

Buraya tıklayarak PDF’e erişebilirsiniz.

Benzer Yazılar