Araç Sayma ve Sınıflandırma Sistemleri

Araç Sayma ve Sınıflandırma Sistemleri

1-Kapı Güvenlik Sensörleri

Bu yazımızda Araç Sayma ve Sınıflandırma Sistemleri için hangi şartlarda ve koşullarda ihtiyaç duyulur bilgi vereceğiz. Günümüzün en yeni teknolojik ürünleri hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Ergosafe Partner olarak bu yeni ürünleri müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için üretmeye devam ediyoruz. Bize ilgilendiğiniz konular için her zaman ulaşabilirsiniz. Kapılar için bilgilendirmeye başlayalım öncelikle; dönen ve kayan kapılar, depolar, ofisler, havaalanları ve depolama alanları vb. Gibi birçok bina tipine erişim sağlar. Kontrollü erişime sahip olsun ya da olmasın, temel amaç kapılarını hızlı ve güvenli bir şekilde açıp kapatmaktır. Güvenlik sensörleri, araçlar veya diğer kullanıcılar ile hareketli kapı arasında sıkışmaları önlemek için kullanılır. Kapılar için Güvenlik Sensörleri ve Sistemleri için bize ulaşabilirsiniz, detaylı bir sunum yapalım.

 

 

2-Bariyer Sistemleri

 

Araç Sayma Ve Sınıflandırma Sistemleri konuları içinde yer alan Bariyer Sistemleri gelişmiş Sensörler ile olası kazaların önüne geçmektedir. Bariyerler, birçok açık alanlar ya da kapalı alanlar için kullanım uygunluğu açısından birçok faydaları vardır. Açık ya da kapalı oto parklar, avmler, yüksek katlı yerleşim alanları vs.için kullanabilirsiniz. Kontrollü erişime sahip olsun ya da olmasın, temel amaç engelleri hızlı ve güvenli bir şekilde açmak ve kapatmaktır. Bariyer Açma ve Güvenlik Sensörleri bariyer açıklığını sadece araçlar için etkinleştirmek ve bariyer kapanırken araçların veya yayaların sıkışmasını önlemek için kullanılır. Bu sayede kazaların önüne geçilmiş olunur.

blank

3-Gişe Geçiş Noktaları

 

Araç Sayma ve Sınıflandırma Sistemleri için 3. başlığımız Gişe bölümleri. Gişeler belirli bir yerde durulması ve tekrar geçiş olması için kullanılan bir sistemdir. Gişe Geçiş Sensörleri birçok alanda kullanılabilir. Kamu ya da özel sektör ihtiyaçları için kurulum yapılabilinir. Ücretli geçiş uygulamaları genellikle otoyollarda bulunabilir. Sensörler, altyapıları ve trafik akışını optimize etmek amacıyla bir erişim yolu (hafif araçlar, ağır yük taşıtları ve motosikletler) kullanan çeşitli araç türlerinin sınıflandırılmasını veya sayılmasını kolaylaştırır. Güvenlik sensörleri, araçlar ile hareketli bariyer arasında sıkışmayı önlemek için de kullanılır.

blank

 4. Araç Sınıflandırması

 

Araç Sınıflandırması, otoyollar, ana otoyollar, otoparklar ve dinlenme alanlarına giden erişim yolları gibi her türlü araç geçiş yolunda bulunabilen bir uygulamadır. Temel amaç, altyapıları optimize etmek ve göre ücretli geçişlerin getirisini artırmak için farklı tipteki araçları (hafif araçlar, ağır vasıtalar, motosikletler, vb.) tespit etmektir. Vasıta Sınıflandırma yetkili makamlar için oldukça önemli bir konudur.

blank

5- Otopark Güvenlik Sensörleri

 

Araç Sayma ve Sınıflandırma Sistemleri  başlığımız içinde 5. başlığımız Otopark Güvenlik Sensörleri. Araçlar park alanlarına girerken veya park alanlarından ayrılırken araçlar ve hareketli bariyerler arasında sıkışmayı önler. Ayrıca, lazer tarayıcı sensörleri, altyapı maliyetlerini optimize etmek için park alanlarına giren veya çıkan araçların sayılmasını ve sınıflandırılmasını kolaylaştırır. Bu veriler birçok konu için sizlere bilgi verir.

blank

 

6- Kamu Taşıma Çözümleri

 

Tren, Metro ve Tramway için kullanılan kapılar için geliştirilen sensörlerden bahsedelim bu başlığımızda. Tren Kapısı Sensörlerinin genellikle iki amacı vardır: yolcu güvenliğini sağlamak ve kapıları açmak. Temel hedefler yolcuları korumak ve yolcu akışlarını optimize etmektir. Bu sensörler genellikle tren erişim kapılarında ve iç kapılarda bulunur. Belirli duraklarda durduklarında kazaların olmaması için görevlerini yerine getirler. İnsan faktörü gözden kaçırabilir ve istenmeyen kazalar olabilir. Kapıların bir insanı sıkıştırması olası bir durum olabilir. Ancak Kapı Sensörleri sayesinde bu kaza ihtimalı ortadan kakmış olacaktır. Araç Sayma ve Sınıflandırma Sistemleri konusu tek bir konu başlığı altında ele alınmayacak geniş bir yelpazeye sahiptir.

blank

Otobüs Kapıları için de bu sensörler kullanılabilinir. Bu tip sensörler otobüs kapıları için kullanımı uygundur. Detaylı bilgi almak için bizi arayabilir ya da e-mail gönderebilirsiniz.

blank

Platform Ekran Kapı Sensörleri nedir ne işe yarar? Platform ekran kapısı ve tren arasındaki tehlikeli alanı sabitlemek için kullanılır. Tren taşıtlarının artan otomasyonu, platformların tehlikeli alanlarının güvenliğini sağlama ihtiyacını artırmıştır. Güvenlik sensörleri sayesinde, kullanıcı güvenliğini artırmak için tren kapıları ve platform arasındaki üç boyutlu bölgeyi doğru bir şekilde izlemek mümkündür.

blank

Buraya tıklayarak PDF’e erişebilirsiniz.

Benzer Yazılar