Esnek Bariyer Nedir?

Esnek Bariyer Sistemleri Nedir?

Günümüzde işcilerin güvenliği için devletimizin çıkardığı yasalarla birlikte can güvenliği oldukça bir önem arz etmeye başlamıştır. Esnek Bariyer Sistemleri ile işci arkadaşlarımızın olası bir kaza yaşamamaları için güvenlik bariyeri oluşturuyoruz. Fabrika içinde ya da herhangi bir alanda Forklift ya da benzeri araçlarla çalışma yaparken kazaları önlemede kilit rol oynar. Darbelere karşı oldukça esnek bir yapıya sahip olan ürünümüz, kırılma olmadan darbeyi önler. Elastik özelliği sayesinde hem kendisinin alacağı zarardan hemde darbeyi yapan araçta hasar oluşumunu önler. Kazaların oluşumunu etkileyen ürünlerimiz için bizi arayabilir, bilgi alabilirsiniz. Çağrı merkezimiz isteklerinize uygun çözümler sunabileceğinden emin olabilirsiniz.

Esnek Bariyer Sistemleri, yeni nesil işletmelerde esnek bariyer sistemlerinde kullanılan işletmenin iş sağlığı ve işçi güvenliği politikalarına uygun olarak risk yönetimini en aza indirmesini sağlayan bariyer türüdür.

Esnek Bariyer Sistemleri

Esnek Bariyer Sistemleri

Esnek Bariyer ve İş Güvenliği

Esnek Bariyer kavramı, iş güvenliği alanında oldukça önemli bir yer teşkil etmektedir. İş güvenliği ve işçi sağlığı politikalarının ortak amacı iş yerlerinde meydana gelebilecek her türlü kazaların önlenmesi üzerine oluşturulur. Risk yönetiminde planlama oldukça önemlidir ve esnek bariyer sistemleri bu planlama dahilinde iş yerlerinde oluşabilecek birçok kaza ve riskin önlenmesinde çok önemli rol oynar.

Esnek Bariyer Sistemleri Forklift Kazalarını Önler

Özellikle forklift vb. iş makinalarının kullanıldığı işletmelerde iş güvenliğini sağlayabilmek ve oluşması muhtemel kazaları önleyebilmek amacıyla Esnek Bariyer sistemleri diğer adıyla darbe koruma sistemleri uzman mühendisler tarafından projelendirilerek üretilmektedir.

Bu sayede forkliftler ve iş makinalarının hangi güzergahlarda ve mesafelerde çalışabilecekleri belirlenerek araçları kullanan kişilerin dikkatsizlikleri ya da bir anlık dalgınlıklarından kaynaklanabilecek birçok kaza önlenmiş olur. Esnek bariyer sistemlerinin olmaması durumunda tesis, forklift sürücüsünün ön göremediği birçok kazaya açık hale gelir. Bu açıdan esnek bariyer sistemleri iş sağlığı ve güvenliği alanında hayati önem taşımaktadır.

Esnek Bariyer ve A-Safe

Esnek Bariyer üretimi alanında polimer bazlı esnek bariyer sistemlerinin buluş sahibi A-Safe, 1980’den veri polimer extrüzyon üretimindeki deneyimi ile sektördeki liderliği ile ön plana çıkmaktadır. Ar-ge ve inovasyona önem vererek her zaman sektördeki yenilikçi ürünlerin üretiminde yer alarak adını duyurmayı başarmıştır.

Esnek Bariyerlerde Enerji Emme Sistemi

Esnek bariyerin en önemli özelliği enerji emme sistemini içermesidir. Yüksek darbe durumunda polimer bariyerlerin iş kazalarını önlemek bir yana farklı risklerin oluşmasına yol açabilecek riskleri de içerdiğini belirtmekte fayda var. Diğer bir alternatif olarak çelik bariyerlere bakıldığında ise özellikle bakım maliyetleri ve aksama süreleri ile yeni nesil tesislerin projelerinde tercih edilmediğini söyleyebiliriz.

Esnek Bariyer Projesi

Eğer sizlerin de bir esnek bariyer projesine ihtiyacı varsa, Ergosafe Partner‘in kurumsal danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz. En doğru ürünlerin en uygun maliyetle tesisiniz için planlanması konusunda uzman ekibimiz sizler için çalışacaklar. Ayrıntılı bilgi almak ve teklif talebinde bulunmak için bizleri arayabilirsiniz.

 

 

Benzer Yazılar