Acil Toplanma Bölgesi Güvenlik Sistemi

Acil Toplanma Bölgesi Güvenlik Sistemi

Acil Toplanma Bölgesi Güvenlik Sistemi için bir siren çaldığında, güvenliğinizi sağlamak için hemen harekete geçin. Bu siren bir Acil Uyarı Sistemi sirenidir. Acil bir durumda binadan, iş yerinden vs. güvenli bir şekilde çıkmanıza olanak sağlamak için size erken uyarı sağlamak üzere tasarlanmış ve üretilmiştir.

  • Asla ihmal etmeyin veya alarmın yanlış olduğunu veya bir testin sonucunu düşünmeyin.
  • Herkes bulunduğu alanı en güvenli ve en yakın çıkış, merdivenle tahliye etmelidir .
  • Acil Toplanma sireni aktivasyonu sırasında çıkmak için asla bir asansör kullanmayın.
  • Binanın ya da bulunduğunu yerin dışına çıktıktan sonra binadan hemen uzaklaşın. Önceden belirlenmiş toplanma alanlara gitmelisiniz.
  • Eğer bir yangından dolayı Erken Uyarı Sistemi sirenleri çaldıysa; Binanın cephesi itfaiye ekiplerinin ve itfaiye araçlarının çalışacağı yerdir. Binaya erişimlerini engellemeyin.
  • Üst katlarda meydana gelen bir olay varsa ve camlardan dışarıya cam üfleniyorsa, aşağıdaki alan ciddi kişisel yaralanmaların olacağı tehlike bölgesidir. Tehlikeli bölgenin içinde veya yakınında kalmayın.
  • Dışarı çıktıktan sonra, itfaiye veya polisi tarafından yapmanız söylenene kadar binaya asla tekrar girmeyin.
Acil Toplanma Bölgesi Güvenlik Sistemi

Acil Toplanma Bölgesi Güvenlik Sistemi

Acil Toplanma Erken Uyarı Sistemleri

Acil Toplanma Bölgesi Güvenlik Sistemi, işletmenizin güvenlik risklerini değerlendirmeyi içeren üç temel fiziksel güvenlik kavramıyla karşınıza çıkar. Koruma bölgeleri; ve bir güvenlik sisteminin bileşenleri: engeller, teknoloji, prosedürler ve insanlar. İş faaliyetlerinizle ilgili güvenlik konularının genel bir değerlendirmesi – çalışanlarınız, bilgileriniz, mülkünüz, ürününüz ve şirketin itibarı – işletmenizin güvenlik ihtiyaçlarını belirlemek için gereklidir. Bu değerlendirmeyi yaparken, üç güvenlik unsurunun uygulanması gerektiğini iletiyoruz. Olasılık, kritiklik ve güvenlik açığı. Bu kavramlar göz önünde bulundurularak, güvenlik değerlendirmesinin nasıl yapılacağına ve kuruluşunuzun güvenlik risklerinin nasıl belirleneceğine ilişkin değerlendirmelere ve açıklamalara devam ediyoruz. Burada yer al bilgiler eğer aklınızda bulunan sorulara cevap vermediyse, bize telefon ya da mail yolu ulaşabilirsiniz. Eğer iş yeriniz için toplanma uyarı sistemi istiyorsanız; personelinizin dışarıda toplanacak güvenli bir yeri yoksa, binanızı başarıyla tahliye etmenin pek bir anlamı yoktur. Uygun bir toplanma noktası seçmek çok önemlidir ve acil olarak kurulmalıdır.

Acil Toplanma Bölgesi Güvenlik Sistemleri

Acil Toplanma Bölgesi Güvenlik Sistemleri

Acil Toplanma Bölgesi Güvenlik Sistemleri

Örneğin bir yangın olduğunda Acil Toplanma Bölgesi Güvenlik Sistemlerini kullanmak istiyorusunuz diyelim. Bu doğrultuda sizi yönlendirecek açıklamalar yapalım. Yangın toplanma noktası tüm personeli barındıracak kadar büyük olmalıdır. İş yeriniz özellikle büyükse, özellikle tesislerinizde birden fazla çıkış noktası varsa, birden fazla birincil montaj noktasına ihtiyacınız olabilir. Unutulmaması gereken en önemli şey, toplanma noktanızın konumunun, binalarınızın büyüklüğüne ve yerleşimine ve kaçış yolunun nerede biteceğine bağlı olarak değişeceğidir. Yangın toplanma noktalarının amaçlarına hizmet etmeleri için, kolayca erişilebilir olmalı ve kendilerine giden engelsiz bir yol bulunmalıdır. Ayrıca, hareketlilik sorunları olan personeli önceden deneme yapmalı ve değerlendirmeli. Yangın toplanma noktaları için geniş, geniş ve açık alanlar tercih edilir, ancak bunlar acil durum hizmetlerinin gelişini engelleyebilecek yerlere yerleştirilmemelidir, örneğin araba yolları veya otoparklar. Toplanma noktasının iyi aydınlatıldığından, iyi bir şekilde işaretlendiğinden ve çıkmazların bulunmadığından emin olun. Birçok hizmet tercihi için Acil Toplanma Bölgesi Güvenlik Sistemi ürünlerimizi kullanabilirsiniz. Bizi arayın size yardımcı olalım.

Benzer Yazılar