Giyilebilir İskelet Teknolojileri

Giyilebilir İskelet Teknolojileri Sistemleri

Giyilebilir İskelet Teknolojileri, iskelet sistemini desteklemesi ve yapılan iş için harcanan gücü azaltması sayesinde iskelet sisteminindeki zorlanmaları minimize ederek kas iskelet rahatsızlıklarının önlenmesine destek sağlamaktadır. Çoğu insan kaynak, sıhhi tesisat boruları, ağır kaldırma gibi emek yoğun işlerde üst vücut becerilerini kullanmalarını gerektiren işlere sahiptir. Ancak, bu yeteneklerini kaybetmiş olanlar için bu görevleri yapmak kolay veya mümkün değildir. yaralanmalar veya sakatlıklar. Çalışanlar için kaldırma ve oturma dış iskeletler üreten bir şirket olan Ergosafe Partner; bir işçinin kollarını göğüs hizasında veya başının yukarısındaki görevler için daha fazla destek sağlayarak destekleyen, üst vücut için iskelet sistemleri geliştirmektedir. Günümüzde ağır kaldıran işcilerin, ya da uzun süre ayakta çalışan işcilerin verimli çalışmasını sağalayan ürünlerdir Dış İskeletler.

Faydaları:

 • Yük dağılımı için özel dizayn
 • Pasif vucut uyumu
 • Kolay ve rahat kullanım
 • Güvenilir yapı
 • Ayarlanabilir kullanım seviyesi
 • Vucuda göre ayarlanabilir yapı
 • Akıllı dizayn
 • Kullanıcı hareketini kısıtlamayan dizayn
 • İhtiyaç halinde aktif kullanım

 

Giyilebilir İskelet Teknolojileri Özellikleri

Giyilebilir İskelet Teknolojileri kullanımında nasıl faydalar sağlanır? Ağır yük kaldıran işcilerin çalışma verimi artar mı? İşte başlıklar halinde dış iskelet sistemleri nin sağladığı faydalar.

 • Sağlam:  Zorlu endüstriyel ortamlara dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Su geçirmez ve  toz geçirmez kapakları mevcuttur ve bakımı kolaydır
 • Rahat: Tüm gün kullanım için ideal. Kol, bacak ve gövde hareketlerinde minimum engel. Dar alanlara ve değişen ortamlara sığması için kullanıcının vücuduna uyum sağlar.
 • Hızlı  Giyme ve Çıkarma: 30 saniyeden daha kısa sürede giyilip çıkarılabilir
 • Uyumlu: Yelek ve iş ceketleri ile giyilebilir
 • Ayarlanabilir Boyut:  Çok çeşitli boy ve bel ölçülerine uyar.
 • Ayarlanabilir Destek:  Destek kuvveti, farklı görevleri ve yorgunluk seviyesini karşılamak için kullanıcı tarafından hızlı bir şekilde değiştirilebilir
 • Modüler: backX, shoulderX ve legX farklı kombinasyonlarla ve hepsi birlikte giyilebilmektedir.
 • Hafif: 3,2 kg ağırlığındadır

 

BackX Bel Destek Sistemi

Fabrikalarda özellikle üretim hattında çalışanlar için mükemmel bir buluştur Giyilebilir İskelet Teknolojileri. Olası sakatlanmaları ve kazaları oldukça önleyen bir teknolojidir. Çalışanların durma, kaldırma, eğilme veya uzamaya bağlı  hareketlerinde alt sırt bölgesine gelen (L5 / S1 disk) kuvveti ve yükü % 60 oranında azaltarak kullanıcının gücünü arttırır ve sırt yaralanma risklerini azaltır. BackX, gün boyu kullanım ve doğal hareketleri engellemeyecek şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede kullanıcı merdivenleri rahatça çıkıp inebilir, otomobil sürebilir, bisiklete binebilir ve kesinlikle hiçbir kısıtlama olmadan manevra yapabilir.

Giyilebilir İskelet Teknolojileri

Giyilebilir İskelet Teknolojileri

blank

Giyilebilir İskelet Teknolojileri

ShoulderX Kol ve Omuz Destek Sistemi

Bu ürünleri genellikle, hızlı üretim hatlarında çalışan personeller kullanmaktadır. Sürekli yukarı bakarak çalışan işcilerin bir süre sonra kolları aşağı düşmeye başlar. İşte sunduğumuz dış iskelet sistemleri verimin düşmemesi için gerekli desteği sağlayacaktır. Omuz kompleksi içindeki yerçekimine bağlı kuvvetleri azaltarak kullanıcının uzun süre, daha az çaba harcayarak göğsünden tavan seviyesine kadar görevlerini yerine getirmesini sağlayan, dünyanın en gelişmiş 3. jenerasyon omuz destekleyici dış iskelet sistemidir.

İşci Yardımcı İskelet

İşci Yardımcı İskelet

blank

Giyilebilir İskelet Teknolojileri

LegX Diz Destek Sistemi:

Giyilebilir İskelet Teknolojileri başka bir özelliğide dizler için geliştirilen ürünlerdir. Eklem ve kuadrisep kas kuvvetlerini azaltarak kullanıcının tekrar tekrar veya uzun süre çömelmesini sağlayan devrim niteliğinde bir diz dış iskelet sistemidir. Destek miktarı, kullanıcının ihtiyaçlarına ve ağırlığına göre ayarlanabilmektedir. LegX, kullanıcı rahatlığını en üst seviyeye çıkarmak için özel bir çalışma performansı sağlamaktadır. Legx yürüme, merdiven iniş / çıkış ve çömelme gibi hareketlerde ayrım yaparak çalışana yalnızca destek istendiğinde destek sağlayarak engelsiz hareket imkanı sağlayabilmektedir. Ayrıca dış iskeletin sandalye gibi kullanılabildiği bir kilitleme moduna sahiptir. Antropomorfik bir profil ve ayarlanabilir boyutlandırma ile doğal hareketlere ve kişinin dar alanlardaki konumunun sezgisel farkındalığına izin verir.

blank

 

Giyilebilir İskelet Teknolojileri

Giyilebilir İskelet Teknolojileri

 

Ürünleri incelemek için;

https://www.endustripartner.com/giyilebilir-urunler

Benzer Yazılar